Plakat wydarzenia

Instytut Historii UO zaprasza na konferencję „Biografistyka w perspektywie interdyscyplinarnej. Sorabistyka, galicjana, gospodarka”, która odbędzie się 17-18 XI 2016. Sympozjum naukowe połączone jest ze spotkaniem w cyklu „Śladami pamięci”, upamiętniającym Prof. L. Kuberskiego.

W tym roku minęła 10. rocznica śmierci Profesora Leszka Kuberskiego. Upamiętnieniu osoby i dorobku naukowego prorektora Uniwersytetu Opolskiego oraz dyrektora Instytutu Historii służy konferencja naukowa, organizowana przez Komitet w składzie:
Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk (przewodniczący),
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. prof. UO Janusz Dorobisz
Dyrektor Instytutu Historii UO dr hab. prof. UO Tomasz Ciesielski

oraz współorganizatorów: Stowarzyszenie Pro Lusatia, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Muzeum Śląska Opolskiego-Edukacja Kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-2018, Urząd Miasta Opola i Urząd Miejskiego w Namysłowie.
 
Konferencja naukowa „Biografistyka w perspektywie interdyscyplinarnej. Sorabistyka, galicjana, gospodarka” odbędzie się w przestrzeni Uniwersytetu Opolskiego w dniach 17-18 listopada 2016 r. Wezmą w niej udział naukowcy zagraniczni i renomowanych polskich ośrodków akademickich. Debaty toczyć się będą w ramach trzech paneli: biografistyka, sorabistyka, galicjana.

Integralną część sympozjum stanowi spotkanie i wystawa w ramach cyklu „Śladami pamięci” (17 listopada). Ta część konferencji odbędzie się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego (Collegium Maius UO, pl. Kopernika 11a, I p.).
Konferencji towarzyszą też warsztaty dla uczniów i nauczycieli, organizowane przez Muzeum Śląska Opolskiego – Edukację Kulturową Opolszczyzny EDUKO 2016-2018 (Instytut Historii, ul. Strzelców Bytomskich 2, sala 233).

Szczegóły w Programie konferencji

1999-2024 © Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie PROLUSATIA
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος