Budziszyn, 06.01.2009

nie NPDNeofaszyści i niemieccy skrajni prawicowcy zapowiedzieli ponownie wielką demonstrację w Dreźnie. Pretekstem jest, jak corocznie, rocznica zbombardowania Drezna pod koniec 2-giej wojny światowej wywołanej przez faszystowskie Niemcy. Ich celem jest zwołanie największego przemarszu nacjonalistów z całej Europy. W tej sytuacji musi być priorytetem i wewnętrznym nakazem zorganizowanie antydemonstracji noszącej europejski charakter.

W ostatnich miesiącach spotęgowały się głosy rewanżystów w rządzie niemieckim o posadzeniu na naczelnym stanowisku Centrum Przepędzonych znanej nam ze złych stron Eryki Steinbach. W dyskusjach oficjalnych ośmiela się szermować argumentem, że rząd niemiecki nie może się podporządkowywać egoistycznym(!) Interesom Polski. Jednocześnie w czasie wyborów komunalnych, landowych i europejskich(!) pojawiły się w dużych ilościach znane w Polsce antypolskie plakaty.

Z tych powodów apelujemy do Polaków i wszystkich sił antyfaszystowskich i demokratycznych o poparcie swą obecnością lub innymi demokratycznymi protestami drezdeńskiej antydemonstracji.

Jeżeli Państwo w jakikolwiek sposób sympatyzujecie z naszą propozycją, prosimy uprzejmie o powiadomienie nas o swoich życzeniach, pomysłach i inicjatywach przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon do pana posła Hajko Kozela: 0171 2825 494 lub telefonat do Biura Europejskiego: 00493591/ 49 09 75(6) w godzinach 10.00 - 17.00, z tym, że ostatni podany telefon nie zawsze jest obsadzony przez kolegów koleżanki władających językiem polskim. Podaję też mój prywatny telefon:  0049 3591 25773  0049 3591 25773 Jadwiga Betker z podłączonym faksem i sekretarką. Osobiście jestem obecna rano do godz. 10-tej lub w godzinach wieczornych.

Łączę serdeczne pozdrowienia
W imieniu Pana Posła Hajko Kozela
i Biura Europejskiego
Jadwiga Betker

P.S jeżeli Państwo zechcecie przyjechać, spotkamy się w Dreźnie o godz: 11 przy ulicy  Erna-Berger-Strasse 1.01097 Dresden  pod konsulatem Republiki Czeskiej

1999-2024 © Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie PROLUSATIA
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος