W dniu 5 marca 2005 r. odbyła się w budziszyńskiej "Kronje" XII hłowna zhromadźizna Zwjazka Łužiskich Serbow Domowina. Niemalże 300 obecnych na Sali delegatów wybrało nowe władze, z Janem Nukiem na czele oraz wytyczyło kierunki działania tej skupiającej łącznie ponad 7 tysięcy członków organizacji serbołużyckiej. Jednym z punktów programu było głosowanie nad wnioskiem prezydium Domowiny o asocjowanie naszego stowarzyszenia.

Wniosek ten przyjęty został jednogłośnie! Tym samym Pro Lusatia stała się jedną z 6 zagranicznych organizacji, należących do Domowiny. "Čestne wopismo" informujące o tym fakcie odebrał obecny na zjeździe przewodniczący naszego stowarzyszenia prof. dr hab. Leszek Kuberski.

1999-2024 © Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie PROLUSATIA
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος